Od samego początku mojej kariery mówcy i trenera, wybierałem zdrowe podejście do wielu rzeczy. Czuję całym sobą, że jakość przekazywania wiedzy i umiejętności zależy od jakości wartości, którymi się kieruję i będę kierował. Życie trenera nie polega tylko na uczeniu innych.

W moim przekonaniu polega ono na ciągłym uczeniu siebie. Moi nauczyciele, których spotkałem na swojej drodze nie byli tylko zawodowymi nauczycielami, trenerami czy szkoleniowcami. To moi rodzice, żona, córka, synowie. Znajomi i nieznajomi, których spotykałem przypadkiem. Bogaci lub biedni, prezesowie lub sprzątaczki. Wszyscy mają coś do przekazania, dlatego uczę się od nich każdego dnia, żebym mógł z czystym sumieniem przekazywać to dalej. Od lat wierzę, że podejście i odpowiednie nastawienie jest kluczem do wszystkich skucesów, jaki na nas czekają, dlatego większą dumę daje mi możliwość dzielenia się właśnie podejściem, niż przekazywaniem umiejętności. Różnica pomiędzy umiejętnością, a podejściem jest podobna do porównania inteligencji i mądrości.

Nie jest ważne co potrafisz. Ważne jest kim jesteś. To właśnie determinuje prawdę Twojego życia. Są ludzie, którzy wykorzystują umiejętności do manipulowania, są też tacy, którzy te same umiejętności wykorzystają etycznie. Są tacy, którym nigdy nie powierzyłbyś opieki nad kotem i są też tacy, którym powierzasz PIN do karty, login i hasła do banku lub opiekę nad rodziną i … jesteś spokojny.

Dlaczego Mariusz Szuba?

Od ponad 10 lat skutecznie podnosi poziom polskiego rynku szkoleniowego i przewodzi w branży szkoleń motywacyjnych w naszym kraju. Jako trener rozwoju osobistego przekazuje umiejętności niezwykle dosadnie i prawdziwie. Niezmiennie trzymający się zasad i wartości, które prowadzą jego karierę błyskawicznie. Stoi za sukcesami wielu projektów biznesowych firm, które szkolił, pracuje z aktorami, gwiazdami show biznesu i sportowcami. W swojej karierze zdobył już wiele, jednak wciąż uczy się z pokorą kolejnych technologii, przekazując je dalej etycznie i przede wszystkim z klasą.